Dnes vám představím několik online nástrojů, které mi ulehčují práci.

colorschemedesigner.com

Pomocí tohoto nástroje si můžete jednoduše najít barvy, které k sobě ladí. Hodí se pokud zákazník požaduje konkrétní barvu webu, a vy hledáte barvu, která se k ní hodí.

colorschemedesigner

colorzilla.com

Je nástroj, který vám vygeneruje barevný přechod v CSS3. Pěkné je, že generuje také také prefixovou syntaxi, a syntaxi pro IE. Můžeme si zde vybrat s velkého množství nastavení a předdefinovaných přechodů.

colorzilla

 

cssbuttongenerator.com

Pokud jste měli někdy problémy s nápady na pěkná tlačítka, nebo se vám prostě nechtěli vymýšlet, tento nástroj je přímo pro vás. Nastavit lze snad vše, co by jste mohli po tlačítku požadovat. Aktuální nastavení se projevuje na ukázce. Poté, když jste s výsledkem spokojeni, stačí jen vygenerovaný CSS zápis implementovat do vaší stránky.

cssbuttongenerator

border-radius.com

Jednoduchý generátor zakulacených rohů.

border-radius

refresh-sf.com

Nástroj pro kompresi CSS a Javascriptových kódů. Nabízí kompresi jak z nahraného souboru a vloženého textu, ale také z URL adresy.

refresh-sf

gtmetrix.com

Tento nástroj jsem používal pro získání výsledků pro článek Jak to dělám já: CSS – 2 díl. Tento nástroj vám zjistí snad všechno měřitelné na vašich stránkách a vygeneruje hodnocení. Navíc vám u každého problému nabídne řešení, což je obrovská výhoda nástroje. Obsahuje také historii měření, takže můžete sledovat vývoj kontrolované stránky.

gtmetrix

 

 

Toto bylo 6 nástrojů, některé více, jiné méně užitečné ale všechny vám usnadní práci a pomůžou vám pokud si nevíte s něčím rady. Do komentářů můžete uvést další podobné nástroje,  které ulehčují práci vám.