Nastalo to zase, na mém stroji opět odešel disk, asi mám šatnou karmu, protože za poslední půl rok mě opustil již druhý. Tentokrát jsem jsem se rozhodl koupit disk nový. Sáhl jsem po Seagate Laptop SSHD. A aby toho nebylo málo, byl pátek a já prošvihl objednání do 11:00 na alza.cz. Musel jsem tedy počkat až do dnes.

O disku

Celí název “SSHD Seagate thin 500 GB “. Na SSHD jsem slyšel a četl mnoho chvály, urychlí počítač apod. rozhodl jsem se tedy vyzkoušet jestli je to pravda. Jediné co mě zatím zklamalo byla dodávka zboží pouze v sáčku a bublinkové fólii.

seagate laptop sshd thin 500gb hybridní

seagate laptop sshd thin 500gb hybridní

 

Instalace

Disk byl namontován během 3 minut, a to jsem minutu hledal šroubovák. Žádný problém. V několika recenzích na disk se psalo že systém Windows  nedokázal rozpoznat sshd disk a instalace skončila neúspěšně, to ale  nebyl můj případ a instalace byla za 10 minut hotová. Okamžitě po instalaci byl počítač od zmáčknutí zapínacího tlačítka schopen načíst systém do 25 vteřin, což mi přijde jako velmi dobrý čas, přestože počítač zásadně nevypínám.

seagate laptop sshd thin 500gb hybridní

Používání

Zatím testuji dvě hodiny, nemůžu tedy dělat nějaké závěry, nicméně disk je rychlý, kapacita dostačující a cena přijatelná.

seagate laptop sshd thin 500gb hybridní