Rozhodl jsem se trochu vylepšit svoje schopnosti v CSS a HTML koupil jsem si knihu  CSS a HTML5 pro Webové Designery, no a když už jsem byl v tom, tak jsem přidal knihu HTML5 audio a video. Takže teď mě čeká pár nocí čtení a hraní si, chtěl bych nové prvky uplatnit co nejdříve na projektech MediaVision.

Zatím jsem četl úvod a trochu to prolistoval a myslím že to bude zábava, určitě knihy nedopadnou jako kniha o javascriptu, která chudák leží nepřečtená ve skříni a vytahuju jí, jen když něco potřebuji.

IMG_20130710_221635

Až se mi to někdy povede přečíst tak přidám pár řádků o tom co si o knihách myslím.

————————————————-

Edit 14.7.2013

Tak zatím jsem pokročil až na stranu 80, sice to čtu většinou po práci ale taky se mi povedlo číst hezky na zahrádce s notebookem a zároveň jsem otestoval schopnosti připojení 3G na zahradě v síti O2. Musím tedy říct že připojení 3G jsem našel a na nenáročnou práci s internetem (skype, facebook messenger + chrome) postačuje s ledovým klidem.

Ke knize bych zatím řekl to, že některé části by mohli být lépe zpracované – když už autor překládá text tak by mohl přeložit a Text v příkladech – není to překážka ale když si kupuji knihu v češtině tak bych rád měl česky všechno a ne jen půlku. K obsahu zatím jen to, že jsem se dost naučil, hodně věcí konečně začlo v html5 dávat smysl. Hodně se mi líbí, že pokud něco není podporovaného tak autor původního znění přikládá příklad nebo návrh řešení javascriptem.